Hlavní stránka. Aktuální dražby nemovitosti.Kontaktujte nás

Čestné dražby nemovitosti. Dobrovolné a nedobrovolné dražby nemovitosti České republiky. Byty a domy na prodej z drazby.

Dražby nemovitosti České republiky. Databáze dražeb nemovitosti. Aktualní dražby, kalendář dražeb. Dražebníci, znalci, odhadci nemovitosti. Dražební Servis - služby pro dražebníci.

  Dražebni Servis - aukčni síň, dobrovolné a nedobrovolné dražby nemovitosti. Prodej domů, bytů a pozemků.  

Rodinný dům

Brandýs nad Labem
Svatopluka Čecha 413

Dalši foto a podrobnosti dražby

19.02.2009

od 1 000 000 Kč

Výborná dražba

Vybrané České Dražby

 
 Kalendař dražeb   Pravidla dražeb     Zisky a výhody     Specialné akce   Nabidky partnerů    Různé otazki      Zakon a doklady  Kontakty, spojení
 

DRAŽBY NEDOBROVOLNÉ

Jak zachránit, co se dá

Tato stránka je určena těm, jimž je nedobrovolně prodávána střecha nad hlavou, auto, podíl v obchodní společnosti...

Je to velmi nepříjemná situace. Ale popravdě: Muselo se stát mnoho chyb, museli jste udělat mnoho chybných rozhodnutí, abyste se do takové situace dostali. Nedělejte už další chyby a nechejte si poradit, jak zachránit, co se dá.

Co nedělat? Čeho se vyvarovat?

Zpráva o nedobrovolné dražbě je v současné době zveřejněna podle zákona na mnoha místech. Už o ní ví mnoho lidí, mezi nimi i ti, kdo by chtěli vydělat na tom, že jste pod časovým tlakem. Jde o nejrůznější překupníky a spekulanty. Dobře si proto promyslete jejich nabídky, zvažte všechna pro a proti.

Možná vám nabídnou výplatu dluhu. To znamená, že dají půjčku. Možná jste se do nedobrovolné dražby dostali, protože jste nebyli schopni splácet jinou půjčku. Ta, kterou vám nabídnou, bude možná vypadat lákavě, ale když jste nedokázali splácet tu dosavadní půjčku, proč myslíte, že zvládnete splácet novou? A nebudete za pár měsíců ve stejné, či spíše horší situaci? Znovu se bude dražit váš majetek, ale budete dlužit mnohem víc!

Nebo vám nabídnou, že od vás koupí váš dům a dají peníze na ruku. Proč myslíte, že to dělají? Kdyby dům koupili v dražbě levněji, proč by vás teď přesvědčovali, abyste jej rychle prodali právě jim? Dobře vědí, že v dražbě by asi museli zaplatit víc. Takže většinou je lepší nic neuspěchat a počkat na dražbu, obvykle vám zbude mnohem větší částka.

Taky vám třeba navrhnou, abyste na sebe prohlásili insolvenci. Někdy můžete dosáhnout na oddlužení, ale když se to nepovede, bude to mít těžké následky třeba až dokonce života. Ale i při oddlužení se velmi pravděpodobně stane, že váš majetek (dům, byt, auto...) bude prodán v dražbě. Takže to možná vyjde nastejno, jen budete dvakrát platit náklady dražby, budete platit odměnu insolvenčnímu správci... Důkladně proto zvažte, kdo každý na tom vydělá, jaká jsou rizika, jaké jsou právní a finanční důsledky.

Zapamatujte si, že se na vás budou obracet obchodníci, nikoliv zachránci a spasitelé. Možná prodej svého majetku trochu oddálíte, ale většinou za to zaplatíte neskutečně velkou cenu. Známe případy, kdy dům mohl být vydražen za dva milióny korun a po úhradě dluhu mohl zbýt necelý milion. Dům byl za tři čtvrtě roku dražen znovu, ale díky různým „rádcům“ už dluhy činily skoro tři milióny. Ti lidé přišli nejen o veškerý majetek, ale ještě jim další dlouhou řadu let budou strhávat značnou část jejich mzdy. Zbylo jim jen životní minimum. Nebylo lepší projít dražbou včas, a za vyplacené peníze si vybavit hezký nájemní byt a nechat si nějakou rezervu na horší časy?

Nechceme vás zbytečně strašit. Jsou i solidní půjčky, jsou i solidní hypotéky. Třeba některé z vašich dětí slušně vydělává, takže mu banka poskytne výhodnou hypotéku a on dům koupí. Záleží na mnoha faktorech. Na ceně domu, na ceně záruky, na výši vymáhaného dluhu, na tom, zda banka poskytuje úvěry na domy v dražbě, na nákladech dražby...

Ještě jednou vám radíme, důkladně si vše promyslete, nejednejte zbrkle, nechejte si poradit. Rádi vám poradíme i my, a bezplatně.

Co dělat? Jak si počínat?

Když se vám nepodaří najít jiné solidní řešení, je lepší, když dražba proběhne. Jenže to by bylo málo. Je přece ve vašem zájmu, abyste svůj majetek prodali co nejdráž! A i když to tak nevypadá, můžete pro to hodně udělat. Váš přístup může cenu zvednout až o několik set tisíc korun!

V první řadě umožněte všem zájemcům a znalci prohlídku prodávaného domu. Když si lidé dům prohlédnou jen zvenčí, tak se budou bát, zda vevnitř nejsou nějaké vady, a raději nebudou při dražbě riskovat. Odhadnou, kolik by stála oprava koupelny, střechy, podlah... a o to sníží částku, kterou budou ochotni na dražbě zaplatit. Když tam pak vady nenajdou, tak budou příjemně překvapeni a budou rádi, jak výhodně koupili. Ale vy ty peníze už nikdy neuvidíte.

Dům pokud možno vyčistěte a ukliďte. Nepořádek zanechá v zájemcích nepříjemný pocit, a až pak budou dražit, tak si nevzpomenou, že ta přeplněná dílna je prostorná a suchá, ale že tam „něco“ nebylo v pořádku, a také raději nebudou při dražbě riskovat. Buďte při jednání se zájemci vlídní, třeba i nabídněte kávu. Dobrý pocit z prohlídky pomůže cenu vyhnat nahoru.

Sami se ve svém okolí poohlédněte pro někom, kdo by si chtěl váš majetek koupit. Lidé z okolí a vaši příbuzní a známí možná mají k místu nebo i k vám citový vztah, a rádi zaplatí i větší částku, aby nemovitost získali. A třeba budou také souhlasit, abyste v tom domě ještě nějakou dobu žili v nájmu.

Čím více zájemců na dražbu přijde, tím větší je šance, že se v zápalu dražby budou vzájemně hecovat a že zaplatí víc, než by zaplatili při normálním prodeji. Dejte na dům ceduli, že je na prodej (rádi vám ji půjčíme), a každého, kdo projeví zájem, pozvěte na dražbu. Nebo dejte zprávu do místního rozhlasu. Nebo udělejte cokoliv jiného, aby na dražbu přišlo co nejvíc lidí. Opravdu se to vyplatí.

Možná věříte, že svůj dluh vyřešíte jinak, a že žádná dražba nebude. Možná se to i podaří, Ale nespoléhejte na to. Raději se od samého začátku chovejte, jako kdyby dražba byla. Dělejte svému domu „reklamu“ a zvedněte svým přístupem jeho cenu. A když pak dražba nebude, tak vám zůstane jen nepříjemná vzpomínka. Jenže když dražba bude, zůstane vám víc peněz.

Shrnutí

Jste to vy, kdo svým přístupem může ovlivnit cenu, za kterou se váš majetek vydraží. Záleží jen na vás, zda se ještě víc a nešťastně zadlužíte, nebo zda vám zůstane poměrně vysoká částka. Záleží jen na vás...


Objednat zahájení dražby nedobrovolné nebo zeptat na nás něco můžete přes Kontaktní formulář
 

VYBERTE SI NEMOVITOST
Datum aukce:
Druh nemovitosti:
Druh dražeb:
Oblast (kraj):
Okres:
Vyvolávací cena:
Jén aktualní dražby:

AKTUÁLNÍ DRAŽBYNAŠI AKCE

Vstup a občerstvéní pro dívaku ZDARMAdále

Překlenovací půjčky na nakup nemovitostidále
 

RADY A DOPORUČENÍ

Rady pro kupujicí

Před zahájením dražby vyplníte formuláře, které pro Vás máme připravené, odevzdáte případné listiny, které jste na dražbu přivezli, a složíte dražební jistotu. Tím vás zapíšeme do dražby a předáme vám číslo. A můžete dražit.

dále

Rady pro prodejcí

Když se vám nepodaří najít jiné solidní řešení, je lepší, když dražba proběhne. Jenže to by bylo málo. Je přece ve vašem zájmu, abyste svůj majetek prodali co nejdráž! A i když to tak nevypadá, můžete pro to hodně udělat.

dále

Rady pro věřitele

Existuje několik možností, jak zpeněžit vaši právoplatnou pohledávku. Vždy vám rádi zdarma poskytneme konzultaci, jak co nejlépe (nejvýnosněji a nejrychleji) řešit úhradu vaší pohledávky.

dále

© 2009 Dražebni Servis, a. s.

Laurinova 1049, 29301 Mladá Boleslav
+420 722 666 333

Site is designedINTRID web-studio Voronezh. The Development and support site. Professional web-design. The Search Enginie Optimization site and advancement in network internet. Qualitative hosting in Voronezsh.   počítadlo.abz.cz